Společenské hry

Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. Jak tedy zabavit nejen své ratolesti, třeba když venku prší? Společenská hra je jedním z možných řešení takové situace.

Mnoho současných dětí tráví nemalou část svého času u počítače. Zkuste si však se svými dětmi nebo společně s kamarády sednout kolem počítače. Jen s malou pravděpodobností se bude doopravdy bavit více než jeden ze zúčastněných.

Jednou z mnoha výhod společenských her je, že hraním si člověk zábavnou formou procvičuje svoji šedou kůru mozkovou. Hry nás učí šikovnosti, postřehu a v neposlední řadě nás hry učí chování ve společnosti. Každý hráč musí při hře dodržovat pravidla, dokázat se vyrovnat s porážkou nebo vítězstvím.

Mezi oblíbené společenské patří nejen šachy, ale i mnohé další, zejména kostkové nebo karetní hry.